“Nie mam zdolności językowych”

“Moje dziecko nie ma talentu do języków”

DLACZEGO TAK SIĘ DZIEJE?

Jak zapewne Państwo wiecie, dobór metod nauczania jest bardzo istotną kwestią jeżeli chodzi o naukę języka obcego. Bardzo ważne jest abyśmy pamiętali, że to mózg naszego ucznia wykonuje tutaj największą pracę i jest to w stanie zrobić nawet na nieświadomym poziomie i to właśnie dlatego tak istotne jest aby uczeń uczył się nawet wtedy kiedy nie zdaje sobie sprawy z tego, że taki proces zachodzi w jego głowie. Nieodpowiedni dobór metod może spowodować spadek motywacji wewnętrznej ucznia, a to jest sytuacja, która wymaga natychmiastowej reakcji ze strony nauczyciela, metodyka czy też właściciela placówki edukacyjnej. Będąc tego bardzo świadomi, z ogromną starannością dobraliśmy metody, które w odpowiedni sposób wspomagają pracę mózgu dzięki czemu nauka staje się przyjemnością, a nie ciężkim obowiązkiem.:

Naszą autorską metodą jest metoda iHUS

iHear- iUnderstand – iSpeak

Jest to metoda, która pozwala naszym słuchaczom na całkowitą immersję, czyli zanurzenie się w języku obcym. To nie prawda, że trzeba wyjechać za granicę aby nauczyć się języka. Jesteśmy w stanie zrobić to również mieszkając w Polsce, natomiast musimy być świadomi tego w jaki sposób to zrobić, jak rozłożyć materiał, który planujemy opanować w odpowiednich jednostkach czasowych, a przede wszystkim jak to zrobić w zgodzie z pracą naszego mózgu. Metoda iHUS to jedyna metoda, która oferuje Państwu możliwość opanowania języka w taki sposób, w jaki uczą się dzieci dwujęzyczne, a tak naprawdę dwujęzyczność naszych słuchaczy, to nasza najwyżej zawieszona poprzeczka.

Jest to jedna z metod, którą jako pierwsi w Polsce zdecydowaliśmy się przenieść do realiów klasy. Jest to metoda, która pozwala na bardzo głębokie przetwarzanie informacji. Dzięki niej, uczeń zostaje zanurzony w języku. To trochę tak jak z nauką pływania, najpierw wskakujemy do oceanu, a dopiero potem zaczynamy się uczyć w nim pływać. Jest to bardzo efektywna metoda jeżeli chodzi o naukę języka obcego, ponieważ uczenie się angielskiego, czy też jakiegokolwiek innego języka jest jak wyjazd na wakacje do innej czasoprzestrzeni. Aby mówić płynnie i nie bać się nawet najtrudniejszych tematów w języku obcym, potrzeba nam odwagi oraz bycia świadomym, że język jest czymś co rozwija się z sekundy na sekundę i nie ma na świecie ludzi, którzy są w stanie nadążyć za jego rozwojem, dlatego właśnie nigdy nie będziemy znać wszystkich słówek i zawsze napotkamy się z czymś czego nie wiemy, ale to nie jest problemem, ponieważ w momencie w którym język stanie się naszym narzędziem, nie będziemy mieć problemu w uzyskaniu odpowiedniej informacji. Myślenie wizualne pomaga również w budowaniu empatii, zrozumienia, a przede wszystkim równości. Stosowanie go w klasie pozwala na wyeliminowanie lepszy – gorszy. Nagle okazuje się, że wszyscy jesteśmy równi, ponieważ każdy z nas może się nauczyć czegoś nowego… Nawet nauczyciel.

Kilka lat temu pojęcia takie jak graficzny zapisu myśli, graphic recording czy też graficzna facilitacja nie były zbyt popularne. Mało kto o nich słyszał. W dzisiejszych czasach trudno jest sobie wyobrazić konferencję na której brakuje osoby, która to przenosiłaby słowa oraz myśli prelegentów na papier. Ułatwia to zrozumienia oraz podążanie za tym co aktualnie dzieje się na scenie. Wizualny reporter, to utalentowana osoba, która w czasie rzeczywistym jest w stanie uporządkować wiedzę na papierze. Dzieję się to za pomocą prostych kształtów, liter oraz obrazków. Również w tej kwestii, zdecydowaliśmy się przenieść tą sztukę do naszych sal szkolnych i również jako pierwsi rozpromowaliśmy tą ideę w Polsce.

DLACZEGO?

Jedynym językiem naszego mózgu jest obraz. To właśnie dzięki niemu jest nam łatwiej przyswajać informacje. Już od czasów starożytności posługujemy się obrazem w celu komunikacji. Jest on bardzo przejrzystą formą przekazywania wiedzy. Naukowcy odkryli, że istnieje więcej połączeń na linii mózg- oko niż ucho- mózg, dlatego o wiele łatwiej i przyjemniej przyswaja się wiedzę naszym słuchaczom wtedy kiedy każdy dostaje swoją osobistą kopię notatek stworzonych na zajęciach. Nauczyciele zamieniają się w Państwa osobistych reporterów wizualnych, a scena należy do Was.

Jest to metoda nauczania wielozmysłowego. Uczniowie pozyskują wiedzę wszystkimi zmysłami. Dzieci biorą udział w aktywnościach ruchowych, słuchają, patrzą oraz widzą, zapoznają się z językiem również przy pomocy węchu oraz smaku. Metoda ta pozwala na stworzenie naturalnego środowiska danego języka, daje możliwość naturalnego komunikowania się, a co więcej kształtuje również umiejętność pisania oraz czytania. Dzięki pracom plastycznym, dziecko wprowadzane jest w świat, w którym króluje jego twórczość oraz kreatywność. Zajęcia te rozbudzają wyobraźnię, pomagają w wyrażaniu własnych myśli oraz emocji, które towarzyszą dzieciom na co dzień. Różnego rodzaju scenki zamieniają dzieci w aktorów, przełamują wstyd oraz barierę i strach przed posługiwaniem się językiem obcym

Jest to metoda, która pozwala na połączenie regularnych zajęć ze światem on-line. Każdy uczeń samodzielnie podejmuje decyzje kiedy jego proces nauczania będzie się odbywał. Może to być w samochodzie, autobusie, tramwaju, czy też w kolejce po warzywa w sklepie. Jest to idealna metoda dla osób, których tempo życia jest bardzo szybkie oraz dynamiczne. Świetnie sprawdza się u osób, które telefon, tablet czy też komputer mają zawsze przy sobie. Twój lektor jest w stanie monitorować Twój postęp z domu, dzięki czemu jest w stanie bardziej Cię motywować do reguralnego powtarzania oraz utrwalania zarówno słownictwa, jak i nowych struktur gramatycznych.

To metoda, dzięki której uczniowie zamieniają się w nauczycieli. Proces uczenia odbywa się w odwrócony sposób. Uczeń przychodzi już na zajęcia z przygotowaną wiedzą. Wie czego będziemy się uczyć i może podzielić się swoją wiedzą z innymi słuchaczami. Metoda ta sprawia, że uczeń już albo jeszcze w domu jest eksponowany na język, ponieważ powinien wcześniej przygotować dane zagadnienia aby wiedzieć o tym co będzie się działo na zajęciach. Metoda ta uczy samodzielności oraz odpowiedniego wyboru informacji, którymi chcemy się podzielić z nauczycielem oraz pozostałą częścią grupy.

Jest to metoda przeznaczona dla wszystkich tych, którzy decydują się na naukę języka po to aby móc swobodnie komunikować się czy to podczas wyjazdów wakacyjnych, czy też podczas spotkań biznesowych. Rolą lektora jest bycie mentorem, managerem, który wspomaga proces komunikacji poprzez dostarczenie słuchaczowi odpowiednich narzędzi. Lektor odpowiada za stymulację rozmowy oraz monitoruje przebieg rozmowy. W metodzie tej nacisk kładziemy na płynność wypowiedzi. Poprawność schodzi na drugi tor. Płynna komunikacja jest tutaj najwyżej ustawionym celem. Metodę tą stosuje się na zajęciach indywidualnych, w parach oraz małych grupach. Gramatyka jest omawiana, w momencie, w którym zajdzie taka potrzeba lub na życzenie słuchacza. Zajęcia takie mają formę spotkania biznesowego, na których omawiane jest dane zagadnienie. Są to życiowe tematy. Bardzo często wykorzystuje się tutaj pracę na diagramach oraz wykresach oraz różnego rodzaju spekulacje. Błędy są nieodzowną częścią sukcesu to właśnie one prowadzą nas do mety.